آنچه باید بدانیم

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران حدود ۱% از تولید ناخالص داخلی کشور از صنعت بازیافت و بازار خرید و فروش ضایعات تشکیل می‌شود و برای سال ۱۳۹۹ اندازه کل این بازار بین ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است. اما این درحالی است که در کشور آلمان بین ۲ تا ۳ درصد و در آمریکا بیش از ۴% از تولید ناخالص داخلی را صنایع تبدیلی و تکمیلی بازیافت تشکیل می‌دهد و دلیل بالا بودن این عدد استفاده آنها از تکنولوژی‌های جدید در بازیافت پسماندهایی هستند که در ایران امکان بازیافت آنها مانند فیلتر سیگار، پاکت چیپس و پفک و ضایعات چوب وجود ندارد.

ما برای کمک به حفظ محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی و منابع طبیعی زمین تلاش میکنیم.

استارتاپ تفکیکان در حال حاضر در ۶ دسته ضایعات کارتن، فلزات، پلاستیک، لوازم خانه، چوب و تخریب‌وبازسازی سرویس می‌دهد و پیمانکاران، سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها و کسانی که در انبار منازل خود این دسته ضایعات را داشته باشند می‌توانند از طریق نسخه موبایل آگهی فروش آنها را ثبت و به قیمت کارشناسی شده به خریداران معتمد بفروشند.

آنچه میخواهیم
نسل‌های آینده مانند ما نیز برای داشتن زندگی بهتر به زمین و محیط زیست نیاز دارند. تک تک ما شهروندان باید برای حفظ و بهداشت محیط زیست تلاش کنیم و در قبال آن مسئولیت پذیر باشیم. برای کمک به این مهم اپلیکیشن تفکیکان رو نصب کنید و هر نوع ضایعات و پسماندی که قابلیت استفاده ندارند را به مراکز بازیافت بفروشید. با این کار هم به جای انداختن به سطل زباله آنها را به مشوق نقدی تبدیل کنید و هم به رونق صنعت بازیافت کمک می کنید.